Slovenský jazyk English Deutsch

Odišiel Ivan Bogdányi

7.7.2022 S hlbokým zármutkom sme prijali správu, že 7. júla nás vo veku 79 rokov navždy opustil náš bývalý kolega, zanietený plemenársky pracovník a uznávaný odborník na chov hovädzieho dobytka - Ing. Ivan Bogdányi. Svoj profesionálny život spojil najskôr s prácou zootechnika vo viacerých poľnohospodárskych podnikoch na Zemplíne. V roku 1992 spoluzakladal Družstvo chovateľov slovenského strakatého a mäsových plemien dobytka. To sa v ďalších rokoch transformovalo na Zväz chovateľov slovenského strakatého dobytka, ktorého bol prvým riaditeľom. Neskôr pracoval ako vedúci plemennej knihy zväzu. V závere svojej kariéry pôsobil ako odborný zamestnanec firmy Bioservis, s.r.o., Prešov. Ivan Bogdányi stál pri etablovaní plemennej knihy slovenského strakatého plemena. Organizoval stovky bonitácií a základných výberov plemenných býkov. Pomáhal pri výbere býkov do inseminácie, nákupoch teľných jalovíc a embryí. Verejnosti bol dobre známy aj z výstavy Agrokomplex v Nitre, kde oduševnene komentoval kolekcie strakatého dobytka pri každodennom predvádzaní. S našimi chovateľmi absolvoval desiatky pracovných ciest v zahraničí. Taktiež rozhodoval viacero výstav dobytka doma i v zahraničí.
Posledná rozlúčka so zosnulým sa uskutoční v utorok 12.7.2022 o 12.30 v dome smútku v Trebišove (Komenského ulica č. 1881/14).
Odišiel veľmi vzácny človek, ktorý v chove slovenského strakatého dobytka vyryl hlbokú brázdu. Bolo nám cťou s ním spolupracovať. Pozostalej rodine vyslovujeme našu úprimnú sústrasť.
Česť jeho pamiatke!
Späť
SIMMENTAL © 2024. Web developed by LINQ.