Slovenský jazyk English Deutsch

Národný šampionát - Simmental Cup 2022

9.5.2022 Takmer 50 zvierat zo 17 podnikov z celého Slovenska. Tak by sa dal stručne charakterizovať 1. ročník Národného šampionátu - Simmental Cup, ktorý sa uskutočnil 6. mája v Nestville parku Hniezdne.
Rozhodcom bol Lorenzo Degano z Talianska.
V najsilnejšie zastúpenej kategórii prvôstok sa mu najviac páčila rámcová krava zo ŽIAREC PD Tvrdošín. Chovatelia z Tvrdošína vystavovali svoje zvieratá po prvýkrát a hneď sa im podarilo získať ocenenie pre najlepšiu prvôstku. Druhou v poradí bola veľmi pekná prvôstka s vynikajúcim vemenom z PD Senohrad. Tretiu priečku si odniesla krava z Agrovit Branisko s.r.o., farma Víťaz. 
 
Titul najlepšej kravy "na druhom teľati" putoval do rúk chovateľov z Agrodružstava Bystré. Táto kravička bola na vlanajšej výstave v Prešove ocenená ako najlepšia prvôstka. Druhou v poradí bola ľúbivá krava z I. družstevnej, družstvo, farma Sucháň. Tretia priečka putovala v ten deň veľmi úspešným chovateľom z PD Senohrad.
 
Medzi kravami v tretej laktácii sa rozhodcovi najviac pozdávala rámcová krava z I. družstevnej, družstvo. Redakcia časopisu Slovenský CHOV je udelila ocenenie NAJkrajšie zviera výstavy. Za ňou sa umiestnili kravy z PD SEKČOV Tulčík a PD Nová Ľubovňa.
 
Medzi najstaršími kravami (4. a vyššia laktácia) rozhodcu očarila hviedza slovenských predvádzacích plôch v ostatných rokoch - populárna "Bridžit" reprezentujúca PD Senohrad. Bridžit si odniesla aj ocenenie pre najdlovekejšie zviera výstavy (momentálne 5. laktácia, CÚ 52 643 kg mlieka). Za ňou sa umiestili kravy z MKM-STRED, s.r.o. Družstevná pri Hornáde a PD Kozárovce.
 
Vo finálovou kole rozodca ako prvú vyberal kravu s najlepším vemenom. Stala sa ňou dojnica z PD SEKČOV Tulčík. Jej vodič Norbert Drabiščák sa stal zároveň najlepším vodičom výstavy.
Vicešampiónkou (rezervnou šampiónkou) sa stala najlepšia "druhôstka" z Agrodružstva Bystré. No a absolútnou šampiónkou bola hviezdna "Bridžit" z PD Senohrad, ktorú predvádzala Ing. Klára Kovárová a rozhodca ju ocenil titulom najlepšej vodičky.
  

Chovatelia z Agrodružstva Bystré, Agrovit Branisko s.r.o., I. družstevnej, družstvo, MKM-STRED, s.r.o., PD ONDAVA Stropkov, PD Kozárovce, PD Lieskovec, PD Mestečko, PD Nová Ľubovňa, PD SEKČOV Tulčík, PD Senohrad, PD Smrečany, PDP Kežmarok, PORS, s.r.o. Oslany, RD Čereňany, TOMAK Podolínec a ŽIAREC PD Tvrdošín - spoločne Vám vyjadrujeme jedno veľké ĎAKUJEME. Aj keď ocenení nemohli byť všetci, pre nás ste všetci víťazmi. Veľmi si Vás vážime.
Zároveň ďakujeme všetkým sponzorom (sú uvedení v katalógu, ktorý si môžete stiahnuť), spoluorganizátorom, domácemu Nestville parku, študentom zo Strednej odbornej školy Pod Bánošom v Banskej Bystrici s učiteľkou Ing. Emíliou Kupcovou a všetkým, ktorí merali cestu a prišli nás podporiť. Tešíme sa na ďalší roční.
        

Výsledková listina výstavy
Katalóg výstavy
Späť
SIMMENTAL © 2023. Web developed by LINQ.